Historia Mikolaja
Wolontariusze i przyjaciele Mikolaja
Sponsorzy i darczyncy Mikolaja
Sukcesy male, srednie i wielkie...
Prace plastyczne Mikolaja
Cos dla rodzicow chorych dzieci

Jeden dzien z zycia Mikolaja

Dopisz sie do Ksiegi Gosci

Wyslij do nas e-mail

Blog, nie blog...

Jak możesz pomóc

English

 

Do prawidłowego wyświetlania strony potrzebna jest Java(tm). Pobierz ją teraz z tego miejsca.  

[Dogoterapia ]


Dogoterapia to system ćwiczeń i zabaw z psami umożliwiający rehabilitację ruchową i umysłową dzieci i dorosłych dotkniętych takimi chorobami jak: autyzm, porażenie mózgowe, niedowład kończyn, charakteropatia , zespół wiotkiego dziecka oraz wiele innych schorzeń.
Oczywiście jest jeszcze wiele schorzeń , których leczenie tradycyjnymi metodami może być wspomagane przez dogoterapie. Trzeba pamiętać że dogoterapia to nie jedyna ale bardzo ważna i skuteczna metoda wspomagająca leczenie naszych najbliższych.
Poprzez terapię kontaktową czyli zabawy, przytulanie i głaskanie naszych piesków pacjenci dużo szybciej próbują wykonać pewne ćwiczenia. Rozluźnieni w bezstresowej zabawie zapominają o swoich problemach. Radość i uśmiech, który jest widoczny na twarzach dzieci zawsze towarzyszy zajęciom dogoterapii.
Niestety w Polsce dogoterapia jest mało znaną metodą leczenia, a na świecie odnosi ona coraz większe sukcesy.
  Dogoterapia to kolejny przykład na to że życie blisko natury pomaga rozwiązywać wiele problemów XXI wieku. Począwszy od zwykłego bólu głowy przez stres towarzyszący nam w codziennym życiu aż po naprawdę wielkie problemy, które dotykają nas i naszych bliskich.
 Obserwując postępy naszych podopiecznych jak również powstawanie kolejnych ośrodków dogoterapii zyskujemy pewność, że sprawdzone i skuteczne na świecie metody przyjmują się również w Polsce.

 

Więcej Informacji:

http://www.ami.org.pl
http://dogoterapia.org.pl 
http://dogtor.iq.pl

http://kynoterapia.eu 

 

 

Powrót do poprzedniej strony