Historia Mikolaja
Wolontariusze i przyjaciele Mikolaja
Sponsorzy i darczyncy Mikolaja
Sukcesy male, srednie i wielkie...
Prace plastyczne Mikolaja
Cos dla rodzicow chorych dzieci

Jeden dzien z zycia Mikolaja

Dopisz sie do Ksiegi Gosci

Wyslij do nas e-mail

Blog, nie blog...

Jak możesz pomóc

English

 

 


29 września 2017 roku zakończyła się krótka historia Mikołaja.
Trwała 22 lata i 2 miesiące.

I tak oto z Mikołajem bywało

Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili, jest zawsze gościem nie na czas…
Mikołaj odszedł cicho – serce stanęło w pół drogi, w pół walki, w pół nadziei…

styczeń 2017

Fundacja "Zdążyć z Pomocą" w listopadzie 2016 zakończyła księgowanie Waszych wpłat z tytułu 1% podatku za rok 2015. Kolejny rok będziemy mogli patrzeć optymistycznie na wydatki dla Mikołaja. Dziękujemy z całego serca. To dzięki Wam, latem, Mikołaj będzie uczestniczył w turnusie rehabilitacyjnym w Ustroniu Morskim. Już wiemy, że to możliwe finansowo. To dzięki Waszym wpłatom nie zabraknie pampersów, leków, witamin. To dzięki Waszym odpisom 1% będziemy mogli na bieżąco dokonywać zakupów materiałów do szkoły: kredek, farb, bloków, papierów, pędzli, kleju, gier, płyt z muzyką, programów terapeutycznych....
To dzięki Wam żyje nam się lepiej. I to dzięki Mikołaja darczyńcom sami możemy dzielić się tym co mamy z innymi.

Dzięki rygorystycznym wymaganiom Fundacji Wasze wpłaty na subkoncie Mikołaja możemy "spożytkować" tylko na potrzeby Mikołaja i tylko na podstawie faktur.
Ponadto nie możemy podziękować każdemu z Was z osobna choć bardzo byśmy tego chcieli. Fundacja nie może nam udostępniać danych osobowych. Widzimy tylko nazwę Urzędu Skarbowego, miasto i kwotę. Ale domyślamy się kto nas wspiera... Zduńska Wola, Łowicz, Sieradz, Łask, Łódź, Pabianice, Sochaczew, Wieruszów, Olesno, Częstochowa, Piotrków Trybunalski, Wrocław, Iława, Gdańsk, Sopot, Warszawa, Ostrołęka, Gniezno, Tychy to nie tylko nazwy miast, to Wasze twarze i myśli.
Inaczej wygląda sprawa gdy dokonujecie bezpośredniej wpłaty na subkonto Mikołajka. Wówczas znamy darczyńcę.


DZIĘKUJĘ raz jeszcze za Wasze otwarte serca i pamięć o nas.lipiec 2016
luty 2016lipiec 2015grudzień 2014kwiecień 2014


grudzień 2013

Działo się ostatnio, oj, działo.... Wzruszające jest dla nas, że Mikołaj ma farta do spotykania dobrych ludzi. Są po prostu cudowni. I to chyba my nie nadążamy za nimi...
Mijający rok był pełen wrażeń, był pracowity.
Ale jego końcówka była też smutna. Pożegnaliśmy koleżankę Mikołaja, Martynkę...


październik 2013


lipiec 2013


Dzięki Waszym wpłatom 1% za rok 2011 zorganizowaliśmy dla naszego Mikołaja pobyt na turnusie rehabilitacyjnym w Krynicy Morskiej. Miał chłopak sporo frajdy. Wymasowali, wyklepali, wygimnastykowali. No i ojciec jeszcze pochlapał wodą z Bałtyku. A jodu to normalnie aż do piłki plażowej zapakowaliśmy. W zimie ją otworzymy i jod jak znalazł.
Ważnym świętem były również 18 urodziny Mikołaja. To juz kawał chłopaka. Jak ten czas leci....
grudzień 2011


czerwiec 2011

 


marzec 2010


 


sierpień 2009
Dzięki wsparciu wielu przyjaciół Mikołaj mógł uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym w Sarbinowie (ORW "Kamyczek"), nad naszym pięknym (i strrrasznie zimnym) Bałtykiem. Ale nie woda była najważniejsza. Przynajmniej nie ta w Bałtyku. (zobacz kilka fotek...)


czerwiec 2009

Wreszcie udało nam się zmienić samochód, który zmieści bez problemów Mikołaja i cały jego ekwipunek: wózek i inne klamoty. To jest Renault Kangoo. Powinniście wiedzieć, że Renault proponuje upust w wysokości aż 10% podczas zakupu autka dla osób niepełnosprawnych. To bardzo dużo a ile problemów rozwiązuje!
 

 


lipiec 2007

W lipcu 2007 roku spędziliśmy dwa tygodnie Integracyjnym Centrum Wypoczynku, Edukacji i Rehabilitacji "Maniówka". Nasze wrażania i trochę fotografii możesz znaleźć TUTAJ


  ;


czerwiec 2005

W czerwcu 2005 firma Bimarco przygotowała Mikołajowi fotel kubełkowy, w którym teraz podróżuje pewnie i bezpiecznie. Podobną ofertę posiada firma Miromac.

 

 

 

 

 

 


maj 2005

Po wielu bojach mamy wreszcie windę, platformę, dzięki której już bez problemów transportujemy Mikołaja na tzw. wysoki parter naszego domu. Winda oraz wszelkie prace zostały sfinansowane w 80% przez PFRON. Trudno było znaleźć ofertę, która mieściłaby się w limicie. Udało się. Ta winda to produkt firmy "Gabiga". Zabudowę zrobiliśmy już sami. Jakość wykonania windy i serwis pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego? To już odpowiem na meile...
Mamy też kostkę wokół windy, dzięki czemu jazda wózkiem jest po prostu normalna. A i estetyka lepsza. Uff... trochę ulgi dla nadwyrężonych kręgosłupów rodziców.


 


czerwiec 2005

zobacz fotorelację z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. czerwiec 2005.


sierpień 2005

W sierpniu 2005 wróciliśmy pobytu w termalnym kąpielisku Besenova na Słowacji. Miejscowość jest położona ok 50 km od granicy Polski. Na terenie znajduje się 8 basenów z termalną wodą o temperaturach od 28C do 40C. Uważamy, że to bardzo dobre miejsce na pobyt z takim dzieckiem jak Mikołaj. Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://www.besenova.sk/kup_sv.html lub kontaktując się z nami.

 


lipiec 2003

Urodziny Mikołaja

 

 

strzałka do góry